info@ikontrol.com.tr
+ 90 232 464 20 72

United Electric Controls

United Electric Controls, 1931 yılında kurulmuş olup, genel merkezi Watertown, Massachusetts, Amerika’da bulunmaktadır. Dayanıklı ve yüksek güvenilirliğe sahip kablosuz gaz dedektörü ve basınç & sıcaklık anahtarları, safety transmitterleri ve sensörler üzerinde uzmanlaşan, basit çözümlerden kritik uygulamalara özel tasarımlara kadar çeşitlilik gösteren geniş ürün yelpazesi ile endüstriyel alanda en güvenilir firmalardan biri olarak kullanıcılarından tam not alarak hizmet sunmaktadır.
Ürünlerinin çoğu alarm ve duruş (shutdown) fonksiyonları için kullanılmaktadır. Diğer çözümleri ise kontrol sistemlerine kritik sensör girdileri sağlamaktadır.

Az Kablolama. Çok Kazanç!

Vanguard WirelessHART® gaz dedektörü, pahalı ve zorlu kablolamaya ihtiyaç duymadan, yanıcı ve toksik gazların izlenmesi kabiliyeti ile hayat kurtarabilir. Beş yıllık pil ömrü ve bir düğme kalibrasyonu ile Vanguard dedektörünün kullanımı ve bakımı kolaydır.

Her Vanguard dedektöründe bir WirelessHART® alıcı-verici, bir anten, bir ekran, uzun ömürlü bir güç modülü, bir gaz sensörü ve gaz sensörü için bir sinyal işlemcisi bulunur. Vanguard, sensörün hedef gazını tanımlamasını ve kendi kendine yapılandırmasını sağlayan özel bir sensör mimarisi kullanır.

Vanguard, mevcut bir WirelessHART® ağında herhangi bir yere takılarak rahatlıkla çalıştırılabilir ve gaz izleme için ilk savunma hattı rolünü üstlenir.

  • Sahada değiştirilebilir toksik ve yanıcı gaz sensörleri
  • Kolay kalibrasyon ve çalıştırma
  • 5+ yıl pil ömrü *
  • Class 1, Div 1 ve 2 tehlikeli yer onayları ile zorlu alanlarda çözüme odaklanmış tasarım

Fark Basınç ve Sıcaklık Anahtarları

United Electric tehlikeli alan uygulamalarına özel tasarlanmış basınç ve sıcaklık anahtarları hava geçirmez tasarımı ile dünya çapında patlayıcı ve aşındırıcı atmosferlerin bulunduğu tehlikeli yerlerde kullanım için onaylanmıştır. UE basınç ve sıcaklık anahtarları güvenlik, alarm ve shutdown özelliklerinin oldukça önem kazandığı rafineri, petrokimya endüstrisi vb uygulamalarda öncelikli tercih edilerek yaygın kullanılmaktadır.

One Series:

12 Series:

120 Series:

One Series Safety Transmitter:

117 Series:

Güvenli Alan Çözümler

United Electric’in güvenli alanda kullanıma uygun geniş bir endüstriyel anahtar (switch) ürün gamı bulunmaktadır: vakum, basınç, fark basınç ve sıcaklık anahtarları

100 Series:

400 Series:

10 Series:

24 Series:

54 Series:

J6 Series:

J21K Series:

J40 Series:

800 Series:

Sıcaklık Sensörleri & Transmitterler

United Electric, endüstriyel sıcaklık sensörleri, termokupl, RTD, termistör ve diğer tip sensörlerin önemli üreticilerindne birisidir. Laboratuar uygulamalarından yol-yapımına, yüksek fırınlardan çiller (soğutucu) uygulamalarına kadar geniş endüstriyel uygulamalarda tercih edilmektedir.

Aksesuarlar

Sıcaklık sensörleri ile birlikte kullanılabilecek çeşitli aksesuarlar United Electric tarafından sunulmaktadır.